Siteme video meta tagları nasıl eklerim?

Merhaba değerli okurlar bu makalemizde video meta taglarına değineceğiz. cevapları bulmak için soruların olması gerek Öncelikle nedir bu video meta tag,ne işe yarar vs gibi sorunların cevabı bu anlatacağım makalede yer almakttır şimdi geçelim konumuza..

Meta taglar sitemizin özelliklerini arama motorlarına aktararak daha kolay bulunması için bize kolaylık sağlar. Sitemizde video oynatıyorsak video ağırlıklı bir yapıya sahip ise video özelliklerimizi video meta tagları belirtmemiz gerekiyor 

Bize en büyük faydası Sosyal paylaşım sitelerinde video bulunan sayfa paylaşıldığında aynı youtube gibi videonuz sitenize girilmeden orada oynayabiliyor mesala youtubeda bir video izliyorsunuz sonra paylaş diyorsunuz profilinizde gözüküyor ve o paylaşımınıza tıkladığınızda youtuba gitmeden anında izliyebiliyorsunuz tam olarak en büyük faydası bize bu şimdi gelelim kodlarımıza..

link rel="video_src" href="videoYolu" 
property="og:video" content="" 
name="twitter:player" content="Video Yolu" 
property="og:video:type" content="video türü type yani" 
name="video_type" content="video türü type yani"     
property="og:video:width" content="560" 
property="og:video:height" content="340"  
name="medium" content="video"
name="video_height" content="340"
name="video_width" content="560"
name="twitter:player:width" content="560"
name="twitter:player:height" content="340"

Video meta tagları hem arama motorları hemde sosyal medya için tüm haliyle yazdım twitter,google,facebook hepsi bukadardır umarım faydalı olur.

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.1156