Google Maps Api Ücretli mi? Google Haritalar Api Ücretsiz Kullanılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar proje veya sitelerimizde google harita(maps) kullanmamız gerekiyor. Sitemize google haritaları dahil ettiğimizde aşağıda ki gibi harita üzerinde bu sayfa google haritaları doğru şekilde yükleyemedi sorunu alıyorsak 2 nedeni vardır.

1) Google Maps Api Anahtarı(Key)'i almamış olabiliriz.

2) Aldığımız Google Maps Api Anahtarı(Key)'i Limiti Dolmuştur.

İşte ençok karşılaştığımız durumlardan birisi sitemizde çalışan harita bir süre sonra hata vermeye başlayabiliyor. Çünkü Google bu hizmeti belirli bir limite kadar ücretsiz ama aşımında ücretliye çeviriyor. Bu noktada kredi kartı tanımlaması yaparak google maps apiyi kullanabiliriz.

Google Maps Api Aylık Ücretsiz Kullanım Limiti Nedir?

 Aylık 200 ABD doları ücretsiz kullanım Kullanıcılarımızın çoğu için, 200 $ 'lık aylık kredi, ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir. Beklenmedik artışlardan korunmak için günlük kotalar da belirleyebilirsiniz.

Google Haritalar Api Ücretsiz Kullanılabilir mi?

Yalnızca kullandığınız kadar ödeyin Fiyatlandırma ölçeklerimiz hiçbir taahhüt, sonlandırma ücreti veya kullanım sınırı olmaksızın ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenir - ve mobil Haritalar'ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Google Maps Api Ücretli mi?

Evet Limit Aşımında Ücretli hale geliyor. Düşük trafikli sitelerin Google Maps kullanmasında bir mahsur olmayacağını söyleyebiliriz. Ücretlendirmenin şimdilik mobil cihazlar için olmadığını (yani sınırsız bedava) olduğunu da belirtelim.

Peki Sitemizde kullandığımız google hariların ücreti neye göre belirleniyor?

Fiyatlandırma kullanıma göre belirlenir ve sadece kullandığınız kadar ödersiniz. Kullanım maliyetlerinizi dengelemek amacıyla faturalandırma hesabınıza her ay 200 ABD doları değerinde yinelenen bir kredi aktarılır. Beklenmeyen maliyet artışlarının önüne geçmek için kullanım sınırları da belirleyebilirsiniz. Google Cloud Platform Console'da mevcut API kullanımınızı inceleyebilir ve fiyatlandırma ve kullanım matrisiyle aylık faturanızı tahmini olarak hesaplayabilirsiniz.

Aşağıda fiyatlandırma ile ilgili genel tablo yer alıyor. Gördüğünüz gibi her bir farklı işlemin, hesabınızdan ne kadar düşüm yapacağı farklılık gösteriyor. Yani sadece bir harita görüntüleme ile yer tarifi birbirinden farklı.

 

Sitemizde sadece iletişim sayfasında kullandığımız harita yanı sıra yüksek trafikli ve harita üzerinde işlemler yaptığımız ve sürekli yer yön tarifi, konum alma, iki konum arasında hesaplama yapacağımız bir projemiz var ise bizi ilgilendiren tarafı Dinamik Haritalardır.

Peki Dinamik Haritaların Ücretlendirmesi nasıldır?

Dinamik haritaların aşağıda tablosunu inceleyebilirsiniz.

 

Google Maps Api Ücretlendirmeleri şuanda böyledir. Fakat Fiyatlandırmalar güncel olarak değişebilrmektedir. Google Maps Api güncel fiyatlandırmalarını BURADAN takip edebilirsiniz.

Peki Google Harita(Maps) Api Anahtarı Nasıl Alıp Kullanabilirsiniz?

Google maps api anahtarı nasıl alınır? ve kullanımını sizler için detaylı bir şekilde anllatığım makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

Google Maps API Key Nasıl Alınır? İçin Tıklayınız.

Google Maps Api, Api Anahtarı Alma, Google Harita konuları için takıldığınız noktada yorum veya mesaj atabilirsiniz. Umarım sizler için faydalı olmuştur. 

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!

oğuz çakır

23:06:42 08.03.2022

merhaba, içerik çok kaliteli ve düzenli. Sonuç aldım verdiğiniz destek ile fakat sonrasında şu hatayı aldım " Bu sayfa Google Haritalar'ı doğru şekilde yükleyemedi. " sitenizde bu hataya rastlayamadım farklı bir google araması yapmak zorunda kaldım. İsterseniz bunu iç bağlantı oluşturup ele alın. Tekrar teşekkürler, iyi günler

Yanıtla
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0635