Google Maps API Key Nasıl Alınır?

Merhaba arkadaşlar sitelerimizde google haritaları kullanmak istiyoruz ve sitemize google maps eklediğimizde harita üzerinde bu sayfa google haritaları doğru şekilde yükleyemedi sorunu ile karşılaşabiliyoruz. Halbuki iletişim sayfamızda harita kullanmamız gerekiyor. Şimdi bu hizmeti nasıl kullanacağımızı anlatacağım.

1) Google Harita Api Key anahtarı almak için https://console.cloud.google.com/ sayfasına gitmemiz gerekiyor. Google gmail hesabımızla login olduktan sonra https://console.cloud.google.com/ a login olduğunuzda aşağıdaki gibi bir görünüm sizi karşılayacak. Sol taraftaki menüden, "API'ler ve hizmetler" altında yer alan "kimlik bilgileri" ne tıklayın.

 

2) Önce yeni bir proje oluşturmanız gerekecek. Projenize bir isim verin ve proje oluşturun.
 

 

3) Kimlik Bilgileri Oluşturun Linkine tıklayarak Açılan pencerede Api Anahtarını Seçiyoruz.
 


Evet Api key anahtarımızı oluşturduk Bize verdiği api key anahtarı ile işlem yapacağız.
 

Api Anahtarımız artık oluşturuldu. Api Anahtarınız yazan yerdeki Keyi kopyalayıp sitelerimizde aktif bir şekilde kullanabiliriz. 

4) Tebrikler artık bir Google API anahtarınız var. Ancak son küçük bir adım daha kaldı. Bu API nin çalışacağı bir uygulamayı aktif hale getirmek. Bunun için sol taraftaki menüden, "API'ler ve hizmetler" altında yer alan "kitaplık"a tıklayın.
 

 

5) Kitaplıktan MAPS Javascript API yi bulun ve aktif hale getirin.
 


Maps Javascrip Api Etkinleştir(Enable) butonuna tıkladıktan sonra Google maps apimizi etkinleştiriyoruz. Google Maps Api Key almayı ve aldığımız key anahtarı ile proje oluşturduk ve oluşturduğumuz projemizde maps api javascript kullanımını etkinleştirdik.

Peki Google Maps Api Ücretli mi? Ücretsiz Kullanımı Var mı?

Sizler için Google Maps Api Ücretli mi? Google Haritalar Api Ücretsiz Kullanılabilir mi? Konusu İçin Tıklayınız.
 

İşlemler bu kadar eğer sizde sırasıyla bu işlemleri yaptığınızda sitelerinizde google maps api anahtarı ile haritaları etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Umarı faydası olur. Eğer sorunla karşılaşırsanız yorum veya soru sorarak iletişim kurabilirsiniz.

 

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0268