Domain alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Öncelikle domain almadan önce domain adını belirlemeniz gerekiyor. Tabi aynı zamanda alacağınız domain adının boş olması gerekiyor İsim araştırması yaparken belirlediğiniz isimleri ilk önce boşta olup olmadığını kontrol edin www.isimtescil.net adresinden bunun kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Domain adınız En fazla 67 karaktek olmalıdır buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca alacağınız domain adı A-Z ile 0-9 arasında ve aralarında -tire işareti olmak kaydı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Domain adınızda türkce kararkterler olmamalıdır ç,ğ,ü,I,şö vs

Domain adınız olabildiğince kısa ve anlaşılır olmalıdır akılda kalan ayrıca neyi temsil etmek istiyorsanız o kategori ile adlandırmanız googleda bulunmanızı kolaylaştıracaktır.

Yukarıda bahsettiğim işlemleri tamamladığınız da son bir husus kalıyor çoğu kişi buna dikkat etmez ama bakmanızda fayda var alacağınız domain adı daha önceden ban yemiş olabilir bunu kontrol etmemeniz durumunda sitenizi açtıktan sonra index aldırmanız mümkün görünmüyor. Sitenizi internet ortamına açtıktan bir kaç gün sonrasında site:siteniz.com eğer sonuc vermiyorsa google mail atmanız gerekmekte ve google gibi arama motorlarına kaydetmeniz gerekir şimdiden kolay gelsin ;)

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!

Osman KARS

01:03:19 05.05.2021

isimtescilde domain aramak sıkıntılı. anında regleniyor.

Yanıtla

Osman KARS

01:03:19 05.05.2021

isimtescilde domain aramak sıkıntılı. anında regleniyor.

Yanıtla
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0696