bit.ly Url kısaltma servisiyle sosyal medyada nasıl paylaşım yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar..

Son zamanların popüler, kullanışlı url kısaltma servisi bitly üzerine bir makale yayınlamak istedim. Öncelikle nedir bu bitly, ne işe yarar, kimler kullanır, kullanım dahilinde bize sağladığı faydalar nelerdir gibi sorulara cevap vermeyi planlıyorum umarım faydalı olur.

bitly bir url kısaltma servisidir varaolan sitenizin herhangi bir url adresini bu sayede kısaltıp sosyal medyada paylaşabilirsiniz Örneğin (http://bit.ly/19Yax1C) Bu size avantaj sağlar birçok kurum bu servisi kullanmakta türkcell,milliyet,bankalar, haber siteleri vs aklınıza gelebilecek bir çok site sosyal medya üzerinden paylaşımlarını bu servis ile sağlar

Aslında daha açık bahsetmek gerekirse benim asıl url adresim şu:www.ismailgultekin.com.tr/webyazilim/yeni-projem-banwaynet-ilk-haftasinda-istatistigi-ile-amacina-ulasti/blog.html fakat ben bunu bitly kullanarak bu hale (http://bit.ly/19Yax1C) getirip cazip hale gelmesini sağlıyorum olay tam olarak budur..

Bukadar çok tutulmasının nedeni sadece url kısaltma olamaz der gibisiniz. Haklısınızda bitly bize bu servis ile bir çok imkan sağlıyor Örn:http://bit.ly/19Yax1C+ Gördüğünüz gibi sonuna +artı ekledim buraya tıklarsanız kaç defa tıklandığını görebilirsiniz eğer bitly.com üye isenizde sadece kac defa tıklandığını değil hangi ülkelerden tıklanmış, hangi günler tıklanmış bunun gibi bir çok özelliği bu servis ile sunuyor bize bence çok kullanışlı tavsiye ederim.

Bir sonraki dersimizde bitly api php kullanımı göstereceğim api ile neler yapabiliyoruz bi görelim :)

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0444