Alexaya sitemi nasıl eklerim ?

Alexa.com'a sitenizi eklemek istiyorsanız öncelikle alexada bir hesap açmanız gerekiyor buda çok basit üyelikte sadece mail adresinizi istiyor ve verdiğiniz mail adresine eposta yolluyor ve sizde bu eposta ile şifrenizi belirtiyorsunuz işte tam olarak bu çok kolay ve basit öyle size üyelik formu gibi vaktinizi harcatıcak şeyler istemiyor belirttiğim işlemi doğru bir şekilde yaptıktan sonra dilediğinizce site ekliyebilirsiniz benim 3 adet sitem vardı 3'nüde bu bir hesapla ekledim şimdi gelelim site eklemeye..

Öncelikle alexa.com adresine giriyoruz Eğer hesabınız yok ise create an Accaunt yazan yere tıklıyoruz en üst sağda sonra yukarıda bahsettiğim işlemi yapıyoruz Yani bir hesap oluşturuyoruz.

Sırasıyla işlemleri takip edin, Artık bir hesabımız var ise dilediğimiz kadar site ekliyebiliriz alexaya. Şimdi site ekliyebilmek için menüde bulunan Dashboard yazan yere tıklıyoruz  Acılan sayfada Resimdeki belirttiğim bölgeye sitenizin url yazıp tıklayın..

dashboard

Şimdi size nasıl devam etmeniz gerektiğini soracak ücretli isterseniz daha çabuk yükselirsiniz ancak biz Freeolarak devam edeceğiz örneğimize Free başlığının altındaki SıngUp a tıklayalım

 

Şimdi sırada sitenizi taraması için Alexa ya yardım etmeye 2 çeşit yapılabilir FTP kullanıcıları için download a tıklayıp .html dosyasını indirip sitenizin ana dizinine atın ve verfy the file on your site tıklayın.

Eğer FTP ile dosya imkanınız yoksa (Blogger Tr.gg veya aynı türde siteler) soldaki html kodunu head tagını bulun ve ekleyin.Daha sonra Verfy my ID tıklayın.

2 işlemden birini seçip onayladıktan sonra sitemiz artık alexa işte bukadar 

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0296