500 Internal Server Error Hatası nasıl giderilir?

500-501 Internal Server Error hataları;

1- Bu hatayı aldığınız dosyalarda veya klasörlerde chmod ayarlarını kontrol etmenizi öneririz.

2- Chmod ayarlarınız düzgün ise .htaccess dosyasını kontrol etmenizi öneririz.

3- Kullandığınız sistem size verilen işlemci (CPU) limitini aşnuş olabilir ve sunucu tarafından durdurulmuş olabilirsiniz.

 

ÇÖZÜMLERİ

1 – Hatayı aldığınız dizindeki Chmod ayalarını 777 den 775 olarak ayarlayın. (Not: Sistemin alt yapısı database e kayıt olduğu için tavsiyemiz eski dosyalarınız yeniden atmak olacaktır.

2- .htaccess dosyasının yedeğini alıp, sisteminizin dizininden silin ve internet sitenizi kontrol edin. Eğer sildikten sonra sisteminiz çalışıyor ise .htaccess dosyasından kaynaklanan bir sorun ile karşı karşıyasınız. Bu durumlarda .htaccess dosyasını düzenleme yapmalısınız.

3- En önemliside bu olsa gerek veri tabanında bir tablo hasar görmüş veya saldırı olmuş olabilir ve bu tablo hasarlı olduğu için sonsuz döngüye girer yani sitenizde o tabloyla ilgili veriler gelmez ama diğer yerler çalıştığı için asla veri tabanına bakmak aklımıza gelmez tüm tablolar kontrol edilmeli

4-load rewrite module php.ini de kontrol edilmeli şöyleki server güncellemelerinde eskiden çalışıp güncelleme gibi eylemler sonra bir sıkıntı yaşıyorsanız serverdan php ini kontrol etmelisiniz memory-limit php versiyon gibi özellikleri server hizmeti aldığınız yere danışmalı veya linux bilgi sahibi iseniz müdahale etmelisiniz.

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0979